Monday, May 23, 2011

tarihte bugün

Ben ne ara 38 bedenden 32 bedene indim ki? İnen ben değil miyim ayrıca, neden haberim yok ki? Daha da komiği 32 diye beden olur mu :/ olabilirse bile ben istemiyorum. Şimdi artık hayata 4 cm daha yukardan bakıyorum ya, sanki bi havalardayım. Kadınlar 2'ye ayrılır, her zaman topuklu giyenler ve hatta o yüksek topuklarla otobüse yetişmek için koşabilenler ve topuklu giymeye çalışanlar. Birinciden ikinciye geçiş yaptığımda kutlayacağım zira. Geçen de bir de şöyle bir şey okudum: erkekler ikiye ayrılır, maç yapar. :) ki bunu sevgilime söylerken 'erkekler ikiye ayrılır' deyip bir boşluk verdim. O bakışları da gördüm 'üff neymiş, neye göre ayırmışlar bu sefer:+%' bakışlarını.

'En son hangi kitabı okudun?' sorusu hep bi duraklama anı yaşatır ya insana. Dün de bitirmiş olsanız 'neydi ya son okuduğum kitap' diye içinize dönüp bi kendinize sorarsınız. Ben severim aslında bu soruyu, kitaplardan konuşmayı sevdiğim için.. Fakat eğer işyerinizde doldurmanız gereken formlar arasında var ise bu soru ve son okuduğunuz kitap Vajina monologları ise soruya hayatınızda ilk kez cevap vermek istemiyorsunuz haliyle. (kitabı da tavsiye ederim bu arada- gerçi kitabın ismini yazmaya çekinerek kitabın felsefesine ters düşüp, kitabı da tavsiye edince kendimle çelişiyorum galiba) ne dedim ben :)

Şimdi B.çekmece Orduevi'ndeyim ben, 2 ay burda olucam. İstanbul'da.
bu zor, karışık, gürültülü şehirde.

Fakat, ayın 24'ü olmasının verdiği iç rahatlığıyla güzel güzel uyuyabilirim şimdi.. :)

No comments:

Diktatörlüğün Psikolojisi kitabından alıntılar

2014 Haziran 2018 seçimlerini de yine hileyle hurdayla, oy kaçırmalarla, oy sokmalarla, sabaha kadar kaybolan muhalefeti ve sonuçta yine uzu...