Tuesday, January 4, 2011

evde yalnız yaşam(aya çalışmak) - 1

İki kişilik yatakta yatağın her yanı benim, sağı solu, 4 köşesi, bütün yorgan, iki yastık :) Çapraz yatıp bile uyuyabilirim yani. Ama kötü olan şey soğuk olması.
Tabi ki ısınmak için yaptığım belirli şeyler var; 2 elektrikli ısıtıcıyı aynı anda açmak, elektrikli battaniye ile uyumadan önce yatağı bir süre ısıtmak, sıcak su torbasına sıcak su doldurup onu da yatağın içine koymak gibi. Fakat gecenin soğuğuna karşı gitgide azalan bir direnç gösteriyor bu şartların hepsi. Ve elektrikli battaniyeyi açınca aklıma bin bir türlü su ile ilgili senaryo geliyor. En başta sarıldığım sıcak su torbasının bir yerine bir şey olması ihtimali.. Sonuçta gece soğuktan uyanıp yatağı bir kez daha elektrikle ısıtırken yatakta oturur vaziyette biraz daha uyuyup, sonra kendime gelip, battaniyenin elektriğini kapatıp ısınmış yatakta uyumaya devam ediyorum. Sabaha doğru ise bu sefer sıcak su torbası anlamını yitiriyor.. görevini tamamlamış olmanın verdiği gururla olsa gerek soğuk su torbası halinde benimle yatağı paylaşıyor.

No comments:

Camdan mezbahalar *

Bu yazıda hayvanlara yapılan işkencelerin videosunu neden izlemediğinizi ve neden izlemeniz gerektiğini yazıcam. " Kaz tüyünün n...