Thursday, December 9, 2010

son zamanlar

Son zamanlarda hayatın bana öğrettikleri;


*Özgür Willy aslında özgür değilmiş, adı da Willy değil zaten. Keiko'nun hikayesini izlemek ve balinaların dişli- dişsiz olarak ayrıldığını bilmek lazımmış.


*Bir zürafanın kalbi kafamdan daha büyükmüş, ayrıca yer çekimine karşı koymak için çok çalışıyormuş.

*Beyaz sibirya kaplanı albino değilmiş, hatta sibirya kaplanı bile olmayabilirmiş. Her şey bir yanlış anlaşılmadan ibaretmiş meğer :)

*Eğer telefonda navigasyon varsa, onu adam gibi öğrenmek lazımmış yoksa bir işe yaramıyormuş.

*İstanbul'a doğru yola çıkılıyorsa, ya da İstanbul'dan yola çıkılıyorsa trafik sıkışıklığına karşı arabaya cephanlik bir şeyler almak gerekiyormuş.

*İlk köprü (boğaziçi) 1970 yılında yapılmaya başlanmış, 3. köprü şehrin üstündeki baskıyı daha çok arttıracakmış, (tam köprünün üzerinden geçerken ng dergisinden alınan bilgi)

*'futbol aşkı' nelere bedelmiş (bknz. Beşiktaş- Bursaspor maç öncesi)

*Taksime gitmek için trenle söğütlü çeşme, metrobüsle mecidiyeköy, metroyla taksim rotası izlenebiliyormuş. Vapursuz bir yolculuk yapılacaksa eğer..

*İnsan müzik dinlemeyi özlüyormuş.

*Hayvanat bahçesinde çalışmak sanıldığı kadar eğlenceli değilmiş ya da belki de bu durum benim çalıştığım hayvanat bahçesi için geçerlidir..

*Birine iş yaptırmak için onun dilinden konuşmak gerekiyormuş. (örnek; Selaminaleyküm)

*Sessiz bir anda çalan 'its a good day' şarkısı bana her seferinde Sean Pen'in U turn filmindeki çaresiz halini ve o yaz sıcağını hatırlatıyormuş...
..

Aslında hayatımın son 5 ayında çok daha fazla şey öğrendim yaşadıkça.. ama burda Ece Temelkuran'ın dediği gibi 'iç meselelerinin içte kalması en güzeli'..

Beril'cim sana burdan göz kırpıyorum ;)

No comments:

Camdan mezbahalar *

Bu yazıda hayvanlara yapılan işkencelerin videosunu neden izlemediğinizi ve neden izlemeniz gerektiğini yazıcam. " Kaz tüyünün n...