Tuesday, December 22, 2009

cevaplar yokUzun zamandır böylesine sakin sakin , sessiz sessiz , yalnız oturmamıştım evde. neden böyle ki şimdi? hastayımda ondan . bu zamanda insan hasta olmaya da korkuyor , hastayım demeye de çünkü hemen yiyorsunu üstünüze bir 'domuz gribi' damgası . Hapşırmaktan korkar olduğumuz bu dönemde ben de rahatsızlanınca hiç çıkmıyım dışarı dedim , uzaklaştırdım kendimi . İyi mi geldi kötü mü tam olarak ayırdına varabilmiş değilim , zaten ben yalnız olmayı sevip sevmediği konusunda da hep kararsızdım .
Şİmdi vakit geçiriyiorum öylesine , ama çalışmaya alıştığımı farkettim böyle olunca . Sanki her an biri 'yeter , ne çok yattın !' diye kızıcakmış gibi cevap hazırlıyorum içimden ' e ama hastayım ' :) benim bir de kronik migrenim hiç bir hastalığımla beni yalnız bırakmaz sağoulsun . Eşantiyon misali takılır peşine . Ne çektimse ondan çektim zaten gerisi hikaye . Bir de şu 'bunun bi çaresi yok mu deniz?' soruları beni bayıltıyor söyliyim dedim . Var da işte ben acı çektiriyorum kendime . Yahu denemediğim şey kalmadı , binbirtürlü ilaç , biyoenerji , akupunktur .. en zoru da geceleri . ve eğer başarıpta gidebildiyseniz hastanenin acil odaları .. garip ve uykusuz doktorların saçma sapan soruları ve olaya çözüm getiremeyişleri..
Bu dert bitmez zaten , biterse kesin haber veririm :) şimdiyse beni mutlu eden çok güzel bir konu var gündemde . Teyze oluyorum . Dünyada herşeyi onun uğruna karşıma alabileceğim ablam hamile . 5 haftalık . Minicik daha. Küçücük . Nasıl garip bir duygu bu . İlk duyduğumda zaten şaşkınlıktan tepki veremeyen ben babamın konuyu açıklayan cümleleriyle kendime geldim . ve tabi gözyaşlarımı tutamadım "hani sen arıyorsun ya bizi , babacım diyorsun annecim , ablaıcm diyorsun işte o da seni arayıp teyzecim diyecek" :) ama ben öperim onu çoook . sıkılır benden .
Şimdi artık kendimi herhangi bir konuda kötü hissetitğimde aklıma getirip gülümseyebileceğim bir sebebim var .

Kendi hayatımda ise aslında gidişat pek iyi değil bu ara . O nedenle içimden bahsetmekte gelmiyor . Sadece şey gibi , insan kendi yatağında bile fazlalık hisseder ya kendini , işte öyle .. gibi. sıkılıyorum . sorularla dolduruyorum beynimi. cevaplar yok .

No comments:

Camdan mezbahalar *

Bu yazıda hayvanlara yapılan işkencelerin videosunu neden izlemediğinizi ve neden izlemeniz gerektiğini yazıcam. " Kaz tüyünün n...