Friday, August 21, 2009

We must love her
Tarih:18 Ağustos 2009
Yer : Munich Olimpik Stadyum

veee Madonna :) herşeyden önce kendisi hakkında ilk yorumum şöyle oldu 'karı manyak ! ' :) şaka bir yana kendisine karşı saygım arttı..

set list şöyle idi :

Intro/Candy Shop
Beat Goes On
Human Nature
Vogue
Video Interlude - Die Another Day
Into The Groove
Heartbeat
Borderline
She’s Not Me
Music
Video Interlude - Rain/Here Comes The Rain Again
Devil Wouldn’t Recognize You
Spanish Lesson
Miles Away
La Isla Bonita/Lela Pala Tute
Doli Doli (Live interlude - Romanian folk song)
You Must Love Me
Video Interlude - Get Stupid (About saving the planet)
4 Minutes
Like A Prayer
Ray Of Light
Hung Up
Give It To Me (Finale)


Ben acaba sahnenin neresinden uçarak gelecek falan diye düşünürken kendisi gayet sahnenin ortasında sandalye de oturmaktaydı konser başladığında . Candy shop ! ile başlayan konserde genelde şarkılar remixti , ses sisteminden dolayı mı yoksa Madonna nın kendisinden dolayı mı anlayamadım ama ses çok güçlüydü. Bazı şarkılarda (bknz . La isla Bonita ) Gypsy de eşilk etti Madonna ya ve show çok renkli ve eğlenceli bir hal aldı ..Hip-noz

Konsere geldik , amaç nedir eğlenmek dans etmek , eşlik etmek .. ama biz -biz derken bütün stadyum - ilk beş şarkı falan hipnoz konumunda show a odaklandık . Belgesel tadına geçen konserde şahsen pek dans ettiğimi hatırlamıyırum .

She is Not me şarkısında manken taklidi yapan 3 kadını alaşağı etti , yani megolomanlık üst seviyedeydi (ki kendisinin böyle bir hakkı olduğunu düşünüyorum :)

Beni en çok etkileyen şarkı 'you must love me 'oldu . En çok bilinen şarkısı olduğundan herhalde Like a prayer çok coşkulu geçti. Get stupid de ekranlarda ulke baskanlarının ve savaşların görüntüleri yer aldı . Hitler , Bush , Obama , Ahmedinecad, Kennedy.. aklımda kalanlar .. ve şarkı sonunda şöyle yazdı ...........THE PLANET NEEDS YOU !

Kapanış ... give it to me !


Sahnede bir an durmayan Madonna nın yaşından şüphe etmeye başladım doğrusu .. bir ara ip atlayarak şarkı söyledi , yüksek topukları da unutmamak lazım.. Bavyera doğumlu BMW tabi ki bir ara sahnede kendini gösterdi ..

Gözde nin dediğine göre Madonna görmüş insan kategorisine yükseldim :)) şimdi radyoda anlatacak çok şeyim var Madonna hakkında .. insan kendine sormadan edemiyor , nedir bu olayı bu kadar coşkulu kılan , bu kadın ne yapıyor da milyonlar konserine geliyor ?? cevabı yine Madonna veriyor........................................MUSIC MAKES THE PEOPLE COME TOGETHER !!

1 comment:

star starcrazy said...

harikaydı gerçekten. özellikle gypsy kısmı ve lela pala tute'de kendini kaybetmeyecek insan tanımıyorum :)

Camdan mezbahalar *

Bu yazıda hayvanlara yapılan işkencelerin videosunu neden izlemediğinizi ve neden izlemeniz gerektiğini yazıcam. " Kaz tüyünün n...