Wednesday, July 15, 2009

wrong- depeche mode

herşeyi doğru yapmak lazım geliyor artık .. gönlünce yanlış yapamazsın . çünkü neymiş? çevrendekiler senin yanlışlarından etkileniyorlarmış .. sonra daha fazlası sana tepki olarak geri dönüyormuş ..
yanlış arkadaşlar da seçmemelisin .. kaç yaşında olursan ol .. kimseye de güvenme ! kaç tane iyilik yapmış olursa olsun .. erkekten arkadaş olur mu canım daha neler ? istesende olamazsın en yakınındaki bile bu duruma paparazzi gibi yaklaşıyorken.. o zaten baştan yanlış arkadaş..
yanlış bölümde seçemezsin .. ne alakası var canım .. önüne koymadılar mı senin 'üniversitedeki tüm bölümleri gösteren kitapçığı' seçseydin ordan en güzelini ! en çok para kazanacağın bir tanesini .. ne alakası var canım sevmekle falan .. kim yaptığı işi seviyor ki artık ! ya da kim kendi işini yapıyor ki artık ! ergenlik çağındasın falan ama hikaye bunlar .. vücudunda dolaşan hormonların beynini ve seni nasıl yönlendirdiği kimsenin umrunda değil ! insanların umrunda olan tek şey doğru seçim yapmış olman .. bir de 4 sene önce yaptığın doğru seçim 4 sene sonra artık yanlış olabilir .. bunu da görmeliydin dört sene öncesinde.. süpermensin ya sen .. yaparsın .. yapamazsan birikir .. sen de değil belki ama başka birinde .. sonra kızgınlık anında dökülür tüm sözler birden bire.. neye uğradığını şaşırırsın .. neler birikmiş meğer.. bir sürü 'keşke ' bir o kadar 'ben sana demiştim'ler ' ..
yanlış eş de seçmemelisin kendine .. yanlış ev de.. yoksa bir gün kusar biri yüzüne tüm bunları bir bir.. şüphe etmeye başlarsın artık kendinden bile ..

ps. 'suluboya' fotoğrafı için Başak 'a teşekkürler..

No comments:

Camdan mezbahalar *

Bu yazıda hayvanlara yapılan işkencelerin videosunu neden izlemediğinizi ve neden izlemeniz gerektiğini yazıcam. " Kaz tüyünün n...