Tuesday, January 6, 2009

yükseklik korkusu?

Yükseklik korkunuz var mıdır.. yani başarılı olmaktan korkar mısınız veya çook mutlu olmaktan , ya da hayatın dibine inmekten .. sabahlara kadar ders çalışmaktan , yada bir daha hiç ayılmayacakmış gibi günlerce içmekten? ben korkarım ..
Bir tek seninle değil , tüm hayatla bağlarımı gevşettim , artık kalkıp gitsen bile sürükleyemezsin beni hiç bir yere .. anladım ki herkes ve herşey gelip geçici . kalıcı olan tek bir şey var .. şeklinde devam etmek isterdim ama yok , çünkü kalıcı olan tek bir şey yok . Dünyanın bir ucundan bana gelen kelebek broşlar , doğumgünümde hediye ettiğin kelebekli mumluk , sırtımdaki kelebek desenli dövme .. hepsi geçici . O yüzden şimdi artık farklı bakıyorum , hayattan bir şey almak derdinde değilim artık , bir şeyler katmak istiyorum . belki de 'öğretmen olmak' istememin en büyük nedeni budur .
Ama ben bu sıralar duygusal yazılarda yazmak istemiyorum =) çünkü hayatımda hiç olmadığım kadar huzurluyum , öyle ki üzerimdeki melankolik ruh bile bi yerlere gitti sanırım , hüzünlü şarkılar artık kafamı bulandırmıyor , kimseyi hatırlatmıyor ...
dedim ya hayatla bağlarımı gevşettim , seninle de .. o yüzden hiç olmadığım kadar tek başımayım ve hiç olmadığım kadar huzurlu .. bir daha ki sefere çağırdığında gelemeyebilirim .. ve bundan sonra kimseye hiç bir söz veremeyebilirim ..
Okumak istediğim kitaplarla bir ömür geçirebilirim seve seve ... ve hep ama hep Amy Winehouse dan Back to Black dinleyebilirim .

1 comment:

VOPhotographics said...

Oldukça derin.

Yaşamak lazım.

Camdan mezbahalar *

Bu yazıda hayvanlara yapılan işkencelerin videosunu neden izlemediğinizi ve neden izlemeniz gerektiğini yazıcam. " Kaz tüyünün n...