Friday, January 30, 2009

'romantik komedi filminde değiliz anladım nihayet ..'

Anladım ki insan yetişemiyor ve her defasında bir şeyleri seçmesi gerekiyor , seçilenlerde insanın hayatını oluşturuyor . Devamlı bir şeyler seçiyorum , zamanımı şöyle harcamayı , şu kitabı okumayı , bunu yapmamayı , onu aramayı .. ya da aramamayı . İçimdeki inşaat hiç bitmeyecek gibi geliyor ...
Hayatımda hiç bu kadar yoğun hissetmemiştim dünyanın dönüşünü , olan bitenler o kadar hızlı ki beni yanından sıyırıp geçmese düşüvericem yere. Kafamı kitabıma gömüp , hiç kaldırmamak istiyorum ! Çünkü kafamı kaldırınca üstüme üstüme geliyor haberler , gazeteler .. Televizyonun açma tuşuna bastığım an onlarca insan ölüyor ! ve hatta küre ölüyor! Ama biz gözle gördüğümüz ve şu an başımıza gelenle ilgilendiğimiz için , kürenin ölmesi şu an pek umrumuzda değil ! Artık 'içten' mutlu olmak çok zor . O kadar çok 'kötü' şey var ki insanda alışkanlık yapıyor . Bu kötü bir şey tabiki ama istemsiz bir şey aynı zamanda . Siz eğer bir canlıya hep aynı uyartıyı verirseniz , o size artık en başta verdiği tepkinin %10 unu verir en fazla . Örneğin , RTE ilk zamanlar yaptığı gaflarla ne tepkiler aldı ama şimdi artık alıştık , ve tepkisizleştik . Artık herkesle konuşmakda istemiyorum , zaman harcamak da , mutluymuşum herşey yolundaymış gibi yapmakta . Her şey yolunda olamaz zaten ' KiMSE için olamaz. Orda insanlar ölürken , ve daha beteri bizi beklerken ne kadar sıkı kapatabiliriz ki gözlerimizi! Bilmiyorum bu zor zamanları siz neyle destekliyorsunuz , zira artık insan ne arkadaş sahbetlerinden ne pazar gazetelerinden ne de televizyon programlarından aynı tadı alıyor . Benim bi süredir uğraştığım nerdeyse tek şey 'bilim' . Kafamdaki soru işaretlerine orda yanıt bulup , kendimi 'düşünce' boşluğuna düşmekten kurtarıyorum ..
Çünkü anladım ki 'romantik komedi filminde değiliz' ve ben uzun zamandır kendimi kandırıyorum ...

2 comments:

Ali said...

Merhaba,

Radyo programınızla ilgili blogunuz yorum kabul etmediği için, size buradan ulaşmak istedim.

Şu anda radyo programınızı dinliyorum. Sadece şarkları tanıtarak yaptığınız sade sunumların, hem sanatçıya hem şarkıya hem de dinleyene ayrı bir saygı olduğunu düşünüyorum. O nedenle teşekkürler. Ancak, aynı zamanda soru da olabilecek bir eleştiri yapmak istiyorum. Şarkı anonsu yaparken, tanıtımınızı neden müzik kısmının üzerine yapıyorsunuz? Böyle olunca şarkıların, müzikle değil de sanki sözle birlikte başladığı algısı doğuyor. Bunu sadece sizde değil, diğer birçok radyo sunucusunda da görüyorum. Tanıtımlarını öyle bir ayarlıyorlar ki, tam da şarkının sözünün başlayacağı yerde bitiyor. Halbuki dinleyenler -ki ben kendimi dahil ediyorum- şarkının giriş müziğini de duymak isteyebilirler. Sizce de öyle değil mi?

Teşekkür ederim.

ayniharflerlefarklicumleler said...

Dinlediğiniz için teşekkür ederim .. Nina simon la ilgili olan programı dinlediniz sanırım ki kayıttı o :) çünkü tatildeyim :)
Onun dışında haklısınız radyoya sizin açınızdan ya da bu dinleme tarzıyla yaklaşanlarda var ama şöyle açıklayabilirm . Dinlediğiniz program benim özel programım ve ben orda fon kullanıyorum , yani aslında introya konuşmadım , ama evet diğer programlarda yani normal ve herhangi bir konsepti olmayan programlarda şarkının intro bölümünün sonuna kadar konuşuyorz , söz başlayınca susmak gibi bir kuralımız var ki bazı radyolarda bu bile yok biliyorsunuz :) bizim radyo formatımız bu şekilde , sadece müzik yayını yapan ya da tum djlerin kendi fonunun oldugu bir radyo değil.. sanırım daha fazla bir şey açıklayamam bu konu hakkında ki bizden istenende bu :)
dinlediğiniz ve elştirdiğiniz için teşekkür ederim :)

iyi günler.

Camdan mezbahalar *

Bu yazıda hayvanlara yapılan işkencelerin videosunu neden izlemediğinizi ve neden izlemeniz gerektiğini yazıcam. " Kaz tüyünün n...