Saturday, September 27, 2008

Günlerden Meg Ryan ..


Bir Meg Ryan filmi çoğu zaman her kadını içten etkiler , ve erkekleri de aslında tabi izin verirlerse .. Çünkü onlar gözyaşlarını saklamak için ' bayıltıcı derecede sıkıcı ' sözlerini kullanırlar . Tamam gözyaşı abartı oldu belki ama , şu erkekler ağlamaz kanununu birileri yürürlükten kaldırsaydı eminim buraları sel alırdı . Hepiniz haklısınız .

İlerde bir kitapçım olsun istiyorum yani bir kitapçı dükkanım .. Bütün günümü orda geçiriyim , insanlara yazarlardan , kitaplardan bahsediyim gerekirse tavsiye ediyim . Ve ben de her gün yeni kitaplar , insanlar , yazarlar keşfediyim . Kitap okumanın beni ne kadar mutlu ettiğini insanlara anlatamıyorum , keşke kelimeler yetse . Diyorum ki mesela bir arkadaşıma "şu an seninle konuşmaktan , burda oturmaktan , yolda yürümekten , müzik dinlemekten ... kısacası hayattan öncesine göre on kat zevk almamın sebebi sadece kitaplar ." ama yok yine de anlatamıyorum bir günümü hiç şikayet etmeden kitapçıda dolaşabileceğimi .. Ben yaşlılığım kitaplar arasında geçiricem , ve belki bu yüzden kimseyi rahatsız etmiyicem , yani umarım . Kimbilir ne kitaplar gelip geçecek , ve yine kimbilir hangi kitabı istemeden de olsa yarım bırakıcam ... ölücem ..

No comments:

Camdan mezbahalar *

Bu yazıda hayvanlara yapılan işkencelerin videosunu neden izlemediğinizi ve neden izlemeniz gerektiğini yazıcam. " Kaz tüyünün n...