Sunday, August 10, 2008

günlerden Merve ...


Yazı yazmaya başladığımdan beri tecrübelerime daha çok değer verir oldum , çünkü yazmam için onu deneyimlemem gerekiyordu . Hiç tatmadığım bir şeyin tadını anlatamaz , görmediğim bir yeri tasvir edemezdim. Tam da bu yüzden yavaş yavaş korkularımı , çekindiğim şeyleri bi kenara bıraktım .. Yeni şeyler yaşamak , yeni insanlarla tanışıp , farklı şeyler konuşmak ..

Bugün çocuk esirgeme kurumuna gittik . Nasıl hissettiğimi anlatmak çok zor . İnanın salonun ortasına oturup bağıra bağıra ağlamak istedim . O yirmi altı çocuğun hepsini eve getirip onlarla yaşamak istedim . Orda olduğum süre boyunca elimi hiç bırakmayan Merve nin bi an kızım olduğunu hayal ettim , büyütmek istedim . Giderken arkamdan koşturup bana sarılan , kollarını kocaman açarak bana çocukluğumu hatırlatan Özlem i her gün ziyaret edip , o şartlara rağmen gülümseyen yüzünü her gün görmek istedim .

"Siz ne zaman gidiceksiniz ?" dedi Merve .. "1 saat sonra gidicez ama yine gelicem ben seni ziyarete" dedim. Üzüldü . Gitmemize az kala odadaki perdenin arkasına girdi , kelebekli ayakkabılarından onun olduğunu anladım . Ama çıkmadı perdenin arkasından , meğer yeni gelmiş Merve ve kardeşi o kuruma . Daha alışmamışlar .

..sonra düşündüm neye alışacak Merve ..

yalnız uyanmaya mı? kendisine sevgi verecek bi insan aramaya mı .. arada bir gelip onun elini tutacak ablayı beklemeye mi?

Ne vardı sanki daha iyi insanlar olsaydık , zevklerimize bu kadar düşkün olmak yerine ..

3 comments:

ece said...

mukadder de var mıydı? ya yasin? deniz? hepsini o kadar özledim ki.. hepsini tek tek öyle merak ediyorum ki..

ayniharflerlefarklicumleler said...

canım ben seni öyle iyi tanımışım ki bu yazıyı yazarken dedim kendi kendime ece kesin bir şeyler yazar . senin gibi öğretmenleri olucakları için çocuklar çok şanslı .. keşke herkes senin gibi olsa :)

ece said...

artık onları ziyaret edemiyo olmak gerçekten kötü; ama senin gibi değerli biriyle tanıştıkları ve ilginle kuşatıldıkları için çok sevindim. çok çok öpüyorum canım benim... acaip güsel bi şisin sen =)

Camdan mezbahalar *

Bu yazıda hayvanlara yapılan işkencelerin videosunu neden izlemediğinizi ve neden izlemeniz gerektiğini yazıcam. " Kaz tüyünün n...