Wednesday, August 6, 2008

aynı harflerle ..

..dönüp baktım kendime , nasıl geçiyor bu zaman diye .
çünkü ben merak ediyorum , senin nasıl zaman geçirdiğini , sanki hep sıradışı şeyler yapıyorsun , hep farklısın sanki hep mutlu .. bilmiyorum ya ne yaptığını , zamanı nasıl akıttığını hep en güzelini düşünüyorum ve en uzağını .. sonra işte kendime bakıyorum ben ne yapıyorum diye ..

okuluma odaklandım bu ara , notları yükseltiyorum , latince isimler ezberleyip , dünyayı ve ülkeleri ve kültürleri ve hayvanları .. daha yakından tanıyorum ..
sonra ne zamandır mikroskoptan bakmadığımı farkedip , insan hiç mikroskobu özler mi diyorum ..

arşivim büyüyor , müzik arşivim .. beynimde ve bilgisayarımda .. bilgisayarım sırf bu yüzden çöküyor bazen ama önemli olan beynimdekiler değil mi zaten .. ve ben biliyorsam eminsem düğün ve cenaze şarkımdan :) geriside pek önemli değil aslında .. yıldız tozlarım var bi de .. her pazar serpiştirdiğim az biraz .. dinleyene..

fotoğraf çekiyorum , çekmek istediğim fotoğrafları düşünüp , sonra düşündüğüm kadrajları çekiyorum .. çekemediklerim içimde kalıyor .. fotoğraf makinem olsun istiyorum ama şimdilik olamıyor.

gazete okuyorum ve anlamaya çalışıyorum ve artık gazete okumakta istemiyorum , ülkem bana yabancılaşırken öğrenmek istemiyorum olan biteni... haksız da değilim sanki.

kitaplarımın tozunu alıp , tekrar tekrar diziyorum sonra .. karıştırıyorum biraz .. okuduğumu ayrıca belirtmeye gerek bile duymuyorum .. ve evet kitap okumayan insanlar için üzülüyorum bu dünyadan alınacak tadın çok daha azını aldıklarının farkında olmadıkları için ..

anneme sarılıp uyumak istiyorum .. babamla balık tutmak . ablamla oturup sabaha kadar sohbet etmek ..

özlüyorum .. hiç birşey olmamış gibi davranmaktan nefret ediyorum .. ve kızıyorum kendime .. çünkü sana kızmaya bile kıyamıyorum ... odam da asılı dünya haritasına bakıp iç geçiriyorum..


dans etmeyi özlüyorum , uzun zamandır dans etmiyorum ..

senaryo yazmaya çalışıyorum ..

böylesine çok düşününce başıma ağrılar giriyor .. beynime giden damarlar daralıyor belkide sırf bu düşünceler yüzünden .. sonra 3 gün ömrümden ömür gidiyor..

üzülüyorum da çoğu zaman , olan biten , gördüklerim , duyduklarım ve hissettiklerim çok da güzel şeyler değil aslında .. o zaman neden sanki her an fotoğrafım çekilicekmiş gibi yalancı bi gülümsemeye bürünüyorum bilmiyorum ..

ve sonra şunu farkediyorum

ben aslında sadece aynı harflerle farklı cümleler kuruyorum ..

No comments:

Camdan mezbahalar *

Bu yazıda hayvanlara yapılan işkencelerin videosunu neden izlemediğinizi ve neden izlemeniz gerektiğini yazıcam. " Kaz tüyünün n...