Skip to main content

Hayallerini bekleten hayalperest

Hayaller bekler mi? ...zira biraz zamana ihtiyacım var.


Önümde bitirmem gereken bir okul yani vermem gereken 21 tane ders var .


Yapmam gereken radyo programlarım , hazırlamam gereken yıldız tozları'm.


Her daim yanına gitmem gereken , çok fazla ihmal etmemem ve her durumdan haberdar etmem gereken dolayısıyla aslında en büyük zamanımı harcamam gereken bir ailem var.

İlgi bekleyen arkadaşlarım,

kötü zamanlarında yanlarında olmam gereken dostlarım var.
beni kısa zaman aralıklarıyla ve şiddetli başağrılarıyla yatağa düşüren migrenim ,

ve migren tedavisi için iğneleri vücudumun farklı yerlerine batırmak suretiyle gitmem gereken toplam 30 seanslık akupunkturum var.

Her daim temiz ve sağlıklı tutmam gereken bir bedenim var.

Her sabah toplamam gereken bir yatak, her zaman temiz tutmam gereken bir odam , daha da fazlası evim var.

Okumam gereken kitaplar , kitapLAR, KİTAPLAR , köşe yazıları ve yine her gün okunması gereken Cumhuriyet gazete'm var.

Öğrenmeyi çok istediğim ikinci bir dil (ispanyolca) , zamanla unuttuğumu farkettiğim ve tekrarlamam gerektiğini düşündüğüm ingilizcem var.

Uzak kaldığım ama normal şartlarda alumnisi olduğum için ilgilenmem gereken bir dernek var.

Unutmadan, çekilmesi gereken beni bekleyen hayata dair kareler var.

Gidilmesi gereken tiyatrolar, izlenmesi gereken filmler .

Dikkat ettiyseniz hep 'yapılması gerekenler'den bahsettim zira 'yapmak istediklerim' hayaller kısmına giriyor..
İşte saydığım ve sayamadığım nedenlerden dolayı hayallerimi bekletmem gerek zira zamana ihtiyacım var .
Biliyorum zaman çok acımasız beni değil kimseyi beklemez ama benim asıl merak ettiğim hayaller bekler mi?

Comments

Popular posts from this blog

öjeni/öfeni

İnsan düşündükçe , baktığı açıyı genişletip sorguladıkça olaylar ve hatta gerçekler şekil değiştirir.
Ama düşünmek bile özgürlük gerektirir , özgürlük ise hayatımızın sınırlarını istediğimiz yere koyma halidir.Başta söylediğim gibi düşündükçe ve sorguladıkça şekil değiştiren kavramlardan biri de özgürlüktür. Bunu geniş bir örnekle anlatmak gerekirse, 19 . yüzyıl sonlarına doğru bir biyologun( Francis Galton ) düşünce sisteminden ‘öjeni’(eugenics) terimi ortaya çıkmıştır , Galton’a göre insanın bir çok özelliğine ait kalıtımının kontrol edilebilir ve yapay bir seçilime gidilebilir bunu sonucunda daha kaliteli veya kusursuz insanlar elde edilmiş olur. Kısaca anlamı ; anlamı kusursuz insan veya kusursuz insan geliştirme halidir. Öjeninin de iki yönü vardır , pozitif ve negatif .Pozitif öjeniye göre kusursuzluk insanı daha özgür kılabilir , sınırlarını genişletebilir, özgürleşme adına bi adım olabilir , ama negatif öjeni insanların elinden haklarını almaktadır , tercih edilmeyen bireylerin…

Kuytu

Üstüne methiyeler düzebileceğim, ya da akşamdan sabaha kadar uzun uzun bakabileceğim, ya da karın soğuğunu hissedebilecek kadar içine girebileceğim bir fotoğraf bu. Doğanın güzelliği, vahşiliğin içinde bile var olabilecek saflığı, uykunun verdiği huzuru, yalnızlığın sessizliği.. belki de hiç biri. Bilmiyorum. Tek bildiğim gördüğüm fotoğraf bir kediye ait.. üzerine kar yağıyor.. 'kuytu' diye bir şey yok.. sadece bir kedi ve kar.. 

Taşıdıkları şeyler

Eğer sabah kalktığınızda, yaşadığınız apartmanın arka duvarının delik deşik olmasını ve gecenin bir kısmını duyduğunuz silah seslerinin ardından girdiğiniz dolapta geçirmeyi savaştan sayıyorsanız, evet, ben bir savaşın içinden geçtim.
Savaşları sevmem. Savaş filmlerini severim. Bununla birlikte ilk kez savaşla ilgili bir kitap okudum; Taşıdıkları şeyler, Tim O'BRIEN
"Üsteğmen Jimmy Cross, New Jersey'deki Mount Sebastian Koleji'nin birinci sınıfında okuyan Martha adlı bir kızın gönderdiği mektupları taşırdı. Bazen zarfın kapağını yalardı, Martha'nın dilinin oraya değdiğini bilerek."

"(...) kendini savaşa, onları bekleyen bütün tehlikelere odaklanmaya zorladı, fakat aşk çok fazla geliyor, felç ediyordu onu. Martha'nın akciğerlerinde uyumak, onun kanını solumak ve avutulmak istiyordu. Bakire olmasını hem istiyor, hem istemiyordu. Onu tanımak istiyordu. Mahrem sırlarını öğrenmek: Neden şiir? Neden bu kadar hüzün? Gözlerindeki grilik neden?"…