Thursday, August 2, 2007

Şüphe..


Bilemezsin … Sana söylenilmeyeni, görmediğini, olmadığın yeri bilemezsin . Senin ulaşabildiğin anın , zamanın , yerin ötesindedir bilemediklerin , göremediklerin , duyamadıkların . Elinden bir şey gelmez , gücünün ötesindedir. Ulaşabileceğinden uzak, son nefesinden sonra bilmek isteyip , gücünün yetmediği..düşünüp gidemediğin , bakıp göremediğin … hiçbir zaman emin olamayacağın ve olmadığın .İşte bu cümleyle başlar şüphe ve senin tükendiğin yerde biter . bir kere izin verirsen , bir daha kurtulamazsın şüphenin pençesinden. Sana söylenilmeyeni , görmediğini , olmadığın yeri bildiğini düşünürsün , tahmin etmeye çalışıp , fikir yürütüp ,kafanda büyütürsün . Ulaşamadığın ana , zamana , yere ulaştığını düşünüp, bildiğini gördüğünü duyduğunu zannedersin. Şüphe; içinde beslenip, yeterince büyüdükten sonra ona kölelik etmeye başlarsın . O ne derse onu , yapar , sevdiklerinin canını yakar, üzersin hiç olmamış , yaşanmamış şeyler için.. Onun dediğini yapar, kırar , dökersin bu güne kadar tek tek üst üste koyduğun güven taşlarını. Geri dönüşü olmayan bi yola girer , çıkamazsın artık ve işte o an tükenirsin şüpheyle birlikte .. Dönüp arkana baktığında şüphenin hayatına yaptıklarını görürsün… kırılmış güven taşları !

1 comment:

RapunseLL said...

işte bu güzel değil midir zaten herşeyimiz planlı programlı olabilseydi ve bizler yaşaamk istediğimizi önceden bir şekilde bilip yolumuzu seçseydik bu hayat nasıl olabilirdi düşünemiyorum bile bilmediğimi yaşamak beni hayatta tutandır aslında.
yoksa mutluluk da göz yaşı da hüzün de her seçilen yolda vardır yeter ki terazine koyduğunda mutlu yanın daha ağır bassın. Fotograf çok güzel çok beğendim :)

Camdan mezbahalar *

Bu yazıda hayvanlara yapılan işkencelerin videosunu neden izlemediğinizi ve neden izlemeniz gerektiğini yazıcam. " Kaz tüyünün n...